1090D3-12V
  • Manufacturer: Visual Communications Company - VCC
  • CONEVO NO: 1090D3-12V
  • Package: Bag
Parameters
Series 1090D
Ratings -
Voltage 12V
Features -
Lens Size -
Lamp Color Amber
Lens Color Amber
Lens Style Round with Domed Top
Lens Transparency -
Termination Style Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Millicandela Rating -
Panel Cutout Dimensions 0.50" (12.70mm)