1732-A15-CA
  • Manufacturer: Visual Communications Company - VCC
  • CONEVO NO: 1732-A15-CA
Type LED
Current 24mA
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 15V
Lens Transparency Clear
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Millicandela Rating 2180mcd
Panel Cutout Dimensions 0.53" (13.49mm)
PMI LED 17/32" 15V WIRE AMBER