2191LX7-24V
  • Manufacturer: Visual Communications Company - VCC
  • CONEVO NO: 2191LX7-24V
  • Package: Bag
Parameters
Series 2191L
RoHS RoHS
Type LED
Current -
Ratings -
Voltage 24V
Features -
Lens Size -
Lamp Color Yellow
Lens Color -
Lens Style Round with Flat Top
Part Status Obsolete
Viewing Angle -
Lens Transparency -
Termination Style Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Wavelength - Peak -
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating -
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)
LED IND LIGHT SS YLW 24V WIRE LD