2191QL1-12V
  • Manufacturer: Visual Communications Company - VCC
  • CONEVO NO: 2191QL1-12V
  • Package: Bulk
Parameters
Series 2191QL
RoHS RoHS
Type LED
Current -
Ratings -
Voltage 12V
Features -
Lens Size -
Lamp Color Red
Lens Color -
Lens Style Round with Flat Top
Part Status Obsolete
Viewing Angle -
Lens Transparency -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Wavelength - Peak -
Ingress Protection -
Panel Cutout Shape Round
Millicandela Rating -
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)
LED IND LIGHT 12V RED