2194A3-28V
  • Manufacturer: Visual Communications Company - VCC
  • CONEVO NO: 2194A3-28V
  • Package: Bag
Parameters
Series 2194A
RoHS RoHS
Type Incandescent
Current -
Ratings -
Voltage 28V
Features -
Lens Size -
Lamp Color Amber
Lens Transparency -
Termination Style Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Millicandela Rating -
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)