2195AX5-28V
  • Manufacturer: Visual Communications Company - VCC
  • CONEVO NO: 2195AX5-28V
  • Package: Bag
Parameters
Series 2195A
RoHS RoHS
Type Incandescent
Current -
Ratings -
Voltage 28V
Features -
Lens Size -
Lamp Color Green
Lens Transparency -
Termination Style Wire Leads - 4.5" (114.30mm)
Millicandela Rating -
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)