N6L50T0C-501
  • Manufacturer: WEC
  • CONEVO NO: N6L50T0C-501
  • Package: Bulk
Parameters
Tolerance ±30%
Resistance 500 Ohms
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension -
Termination Style PC Pins
Resistive Material Carbon
Temperature Coefficient ±300ppm/°C