PT15NV15-104A2020-I
  • Manufacturer: WEC
  • CONEVO NO: PT15NV15-104A2020-I
  • Package: Bulk
Parameters
Series PT15
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Resistance 100 kOhms
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Resistive Material Carbon
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
15 MM CARBON POTENTIOMETER