PTC15NH05-105A2020
  • Manufacturer: WEC
  • CONEVO NO: PTC15NH05-105A2020
  • Package: Bulk
Parameters
Series PTC15
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Resistance 1 MOhms
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Adjustment Type Side Adjustment
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
15MM CERMET POTENTIOMETER