SMDTD02330KA00MS00
  • Manufacturer: WIMA
  • CONEVO NO: SMDTD02330KA00MS00
  • Package: 1812 (4532 Metric)
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Capacitance 0.033 µF
Part Status Active
Termination Solder Pads
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Voltage Rating - AC 63V
Voltage Rating - DC 100V
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP FILM 0.033UF 20% 100VDC 1812