AHA25AFB-18R2
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: AHA25AFB-18R2
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style Solder Lugs
Resistance 18.2 Ohms
Failure Rate -
Power (Watts) 25W
Package / Case Axial, Box
Mounting Feature Flanges
Size / Dimension 1.063" L x 1.063" W (27.00mm x 27.00mm)
Coating, Housing Type Aluminum
Height - Seated (Max) 0.587" (14.90mm)
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
RESISTOR CHASSIS MOUNT 18.2 OHM