AT0805CRD0747K5L
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: AT0805CRD0747K5L
Tolerance ±0.25%
Resistance 47.5 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±25ppm/°C