CA0508KRNPO9BN220
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CA0508KRNPO9BN220
  • Package: 0508 (1220 Metric)
Parameters
Series CA
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±10%
Capacitance 22pF
Part Status Active
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Supplier Device Package 0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0508