CA0612GRNPO9BN331
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CA0612GRNPO9BN331
  • Package: 1206 (3216 Metric)
Parameters
Series CA
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±2%
Capacitance 330pF
Part Status Active
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP ARRAY 330PF 50V C0G/NP0 0612