CA0612KRX7R9BB104
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CA0612KRX7R9BB104
  • Package: 1206 (3216 Metric)
Parameters
Series CA
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±10%
Capacitance 0.1µF
Part Status Active
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient X7R
CAP ARRAY 0.1UF 50V X7R 0612