CC0603ZRY5V6BB225
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CC0603ZRY5V6BB225
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Temperature Coefficient Y5V (F)
CAP CER 2.2UF 10V Y5V 0603