CC0805JRX7R8BB104
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CC0805JRX7R8BB104
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.1 µF
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient X7R
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805