CC0805ZKY5V5BB106
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CC0805ZKY5V5BB106
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Temperature Coefficient Y5V (F)
CAP CER 10UF 6.3V Y5V 0805