CC0805ZRY5V8BB474
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CC0805ZRY5V8BB474
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Temperature Coefficient Y5V (F)
CAP CER 0.47UF 25V Y5V 0805