CC1206JKNPOCBN220
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CC1206JKNPOCBN220
  • Package: 1206 (3216 Metric)
Parameters
Series CC
RoHS RoHS
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 22 pF
Part Status Active
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP CER 22PF 1KV C0G/NPO 1206