CC1206KKX7RZBB472
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CC1206KKX7RZBB472
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient X7R
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206