CC1206MKX5R6BB475
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CC1206MKX5R6BB475
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 4.7 µF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Temperature Coefficient X5R
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1206