CC1206ZKY5V8BB106
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CC1206ZKY5V8BB106
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Temperature Coefficient Y5V (F)
CAP CER 10UF 25V Y5V 1206