CC1210ZKY5VGBB106
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: CC1210ZKY5VGBB106
  • Package: 1210 (3225 Metric)
Parameters
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Temperature Coefficient Y5V (F)
Series CC
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Part Status Active
CAP CER 10UF 35V Y5V 1210