MMP100FRE51R
  • Manufacturer: YAGEO
  • CONEVO NO: MMP100FRE51R
  • Package: MELF, 0207
Parameters
Series MMP
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 51 Ohms
Composition Metal Film
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case MELF, 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package MELF
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
RES SMD 1% 1W MELF